Martin Algus
MIDAGI TÕELIST
Tõelistel sündmustel põhinev krimitriller


Leo
Andres Roosileht
Karl Toomas Täht

autor Martin Algus
lavastaja Sander Pukk
kunstnik Veiko Tammjärv
videokunstnik Lauri Urb
helikujundaja Veiko Tubin
valguskunstnik Priidu Adlas
heli- ja valgustehnikud Mario Maripuu, Anselm Magnus Püvi, Aksel Reisser või Karl Herman Õis

graafiline disainer Britt Urbla Keller
turundusjuht Annika Land-Reisser
lavameistrid Riho Rosberg ja Dmitri Divak
tegevprodutsent Jane Oksa
peaprodutsent Vahur Keller

2h 10min / vaheajaga
Esietendus 25. mail 2022 Kellerteatris.

Martin Alguse kirjutatud näidendis “Midagi tõelist” avaneb läbi kahe tegelase silmade tume lugu, mis puudutab närvilise ja anonüümse kaasaegse ühiskonna tabusid. Inimese patoloogilisele ihale tuuakse vastukaaluks nende igatsus läheduse ja armastuse järele.

Romaan “Midagi tõelist” pälvis 2019. aastal Eesti Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia ning Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna.

Leo on keskealine mees, kellel on keskmine elu, tal on keskmiselt hea töökoht, tal on lapsed ning keskmisest kehvem suhe oma naisega. See viimane saab aluseks Leo teekonnale armastuse ja iha kiirsööklasse – internetti, kust üksildane inimene leiab rahuldust ihulistele vajadustele.

Karl on äsja vabanenud vanglast. Nüüd võtab ta sihiks hakata elu elama. Ta leiab naise, naisega koos ka lapsed – 15 aastase poja ja 11 aastase tütre. Karlile tundub, et see võiks olla tema pere. Kuid vaja on ka raha teenida, sest Karl teab, et seda üks perepea tegema peab. Karl leiab interneti, kus raha ja jälkisi inimesi leidub.

Nii hakkabki Martin Alguse loos kahe mehe elu põimuma ja võtab ootamatuid pöördeid. Samal ajal vajutades kergelt, isegi humoorikalt küsimustele, mis ikkagi kannustavad tarbimis- ning infoühiskonnas inimlikke soove ja ihasid.

See lavastus on noir’ilik maailm nii helis kui pildis – omamoodi Sin City stiilis vahetult aistitav täiskasvanute koomiksimaailm.

Etenduses kasutatakse valju heli, lavaefekte ja ebatsensuurseid keeleväljendeid ja ei ole soovitatav alla 14-aastastele!

"Mõlemad osatäitjad mängivad huvitavalt ja kaasakiskuvalt, kumbki oma rollist lähtuvate vahendite ja oma isikupärase distantsitunnetusega." – Pille–Riin Purje, Postimees Kultuur
loe arvustust Postimehes

"Krimisüžee areneb hoogsalt, aga tegelased oma kohtadelt ei tõuse ja räägivad üksnes mõne korra teineteisega telefoni teel. Kuid lavastaja ja näitlejad kaasavad vaatajad sündmustesse, nii et kaks tundi, mis viivad traagilise lõpplahenduseni, mööduvad justkui mõne minutiga, ning kui etendus on läbi, ei lase vaatajad näitlejaid veel kaua lavalt ära, kutsudes neid ikka ja jälle kummardama." – Jelena Skulskaja, Eesti Päevaleht Kultuur
loe arvustust Eesti Päevalehes


"See lugu haarab käest kinni ja tõmbab endaga kaasa, ei lase enne lahti kui kogu distants on läbitud. Martin Algusel on harukordne võime näha varjude maailma heledat ja inimlikku kõla." – Andres Noormets

fotod: suurepärane Siim Vahur