fbpx

Kellerteater on Eesti esimene eksklusiivselt põnevikele, krimilugudele ja müsteeriumidele pühendatud žanriteater. Asume Tallinna vanalinna serval, eripärase õhustikuga püssirohuaida hoones Uus tn 37. Lisaks etendustele toimuvad Kellerteatri saalis ja kohvikus kontserdid, raamatuesitlused, konverentsid, peod. Oodatud on kõik avatud meele ja kartmatu südamega inimesed, keda lummab teistsugune ja tavapäratu keskkond ja põnevad lood.

Teater
Teater
Teater
Teater
Teater

Kellerteatri asutaja ja juht VAHUR KELLER lõpetas 2000. aastal EMTA Kõrgema Lavakunstikooli lavastaja erialal ning on sellest alates teinud professionaalses teatris kümneid edukaid lavastusi ja kirjutanud mitmeid dramatiseeringuid ning originaalnäidendeid. Enne Kellerteatri asutamist oli Vahur 10 aastat rahvusvaheliselt tunnustatud visuaalteatrifestivali NuQ treff kunstiliseks juhiks, tuues Eesti publiku ette tipptasemel lavastusi kümnetest riikidest üle maailma. Selle rahvusvahelise tegevuse eest pälvis ta 2016. aastal Prantsuse Vabariigilt Kunstide- ja Kirjanduse Rüütli Ordeni. Põnevuslood on Vahurit köitnud lapsepõlvest alates. “Vanaema armastas mulle jutustada lugusid, milles oli palju müstikat, unenägusid ja närvikõdi,” ütleb Vahur, “Need lood saadavad mind mõnes mõttes siiamaani.” Ta leiab, et teater peaks olema alati põnev.

 

Kellerteatri peakunstnik BRITT URBLA KELLER lõpetas 1999. aastal Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia erialal ning on teinud kostüümi ja lavakujundusi paljudele teatrilavastustele ja filmidele. Lisaks teatritööle on suur osa tema loomingust seotud graafilise disainiga. Briti käe alt on tulnud hulgaliselt köitvaid filmi ja teatri plakatikujundusi ning tema kujundatud raamatud on mitmel korral võitnud Eesti Kirjastuste Liidu “Aasta kauneima raamatu” tiitli. Krimikirjandus on Briti vaieldamatu lemmik. “Mul on heade krimilugude sõltuvus,” tunnistab Britt, kes on ära vaadanud kõik paremad Netflixi põnevikud. Kui ta kord sarja vaatamist alustab, ei suuda ta lõpetada enne kui viimane osa on vaadatud ja hommik on käes.

Teater
Teater
Teater
Teater

maja perenaine
JANE OKSA
tõeline MacGyver
RIHO ROSBERG
välismaailmaga suhtleja
KATRIN TEGOVA
tehnik
RENE TOPOLEV
etenduse vedajad
ITI NIINEMETS
ANNA LIISA ERIK
naiskond ja meeskond 
PILLE-RIIN OKSA
HANNA GRETHEL
LUISA SUSANNA KÜTSON
ANSELM MATTIAS PÜVI
MIHKEL VIINALASS

fotod Henna Mikkilä / Vahur Keller